2. Basamak

Dışkapı İçin Yıkım Kararı Çıktı

Seçim öncesinde kapatılmayacak vaadinde bulunan kamu hastaneleri için düğmeye basıldı. Ankara Tabip Odası’nın yaptığı açıklamaya göre Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkılacak.

Okumaya devam et ...

Maraş Depremi Sonrasında Hastanelere İlişkin Bilgiler

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, toplamda 10 ili etkileyen depremde hastanelerin yıkılması veya hasar aldığı için tahliye edilmesi sağlık hizmetini olumsuz etkiledi.

Okumaya devam et ...

Yönetmeliğe Uygun Hastaneler Ayakta

Yönetmeliklere uygun yapılan hastaneler deprem sonrasında sağlık hizmetinin sürdürülmesi ve depremin ilk haftalarında halkın barınma ihtiyacının karşılanmasında önemli bir rol oynadılar.

Okumaya devam et ...

Deprem Hastanelerin Önemini Yeniden Gösterdi

Hastanemi Açın Platformunun 23 Şubat günü ATO’da yaptığı açıklamada deprem gerçeğinin sağlık hizmeti sunabilecekken kapatılan hastanelerin önemini bir kez daha ortaya çıkardığına dikkat çekildi.

Okumaya devam et ...

“Bu Bir Kılıç Balığının Öyküsüdür"

Tedavisini Etlik Şehir Hastanesi’nde sürdürmek zorunda kalan bir hasta hastanede yaşadığı zorlukları kendi kalemiyle Hekim Postası’na anlattı.

Okumaya devam et ...

Hastaneler Kapanmadı Ama İçleri Boşaltıldı

Şehir hastanesi projelerine kurban edilen hastaneler, kapanma tehlikesini atlatsa da şimdi de belirsizliğin ortasında yeni sorunlar ile karşı karşıyalar.

Okumaya devam et ...