Emekli Hekimler

ATO’nun Meclis Gündemi

Ankara Tabip Odası’nın yeni yönetimi göreve başlar başlamaz hekimlerin özlük hakları için kolları sıvadı. Yönetim Kurulu’nu temsilen Başkan Dr. Muharrem Baytemür ve Genel Sekreter Dr. Mine Coşkun Meclis’te hekim milletvekilleri ile görüştü.

Okumaya devam et ...

65 Yaş Üstünün Pandemi Mücadelesi

Pandemi mücadelesinde alınan tüm tedbirlerin odağında 65 yaş üstü yurttaşlar yer aldı. Tedbirler kapsamında uzun süre sokağa çıkma hakları ellerinden alınan 65 yaş ve üstü kişilerin bu süreci nasıl geçirdiği ve etkilerini ATO aktivistlerinden Dr. Korel Yalman ve Dr. Aysel Ülker anlattı.

Okumaya devam et ...

İlave ödemede sevindirici haber

SGK’dan ilave ödeme almada sorun yaşayan emekli hekimlerin durumu yargıya taşındı. ATO’nun sunduğu hukuki yardım ile dava açan emekli hekimin davası lehte iptal kararı ile sonuçlandı.

Okumaya devam et ...

Emekli maaşları ve yıpranma payı için emekçilerin talepleri var

Hekim ve sağlık çalışanlarının yıllardır mücadelesini yürüttüğü fiili hizmet zammı ve emekli hekim maaşlarında yapılan düzenleme eksik kalan yönleri nedeniyle sağlık çalışanlarının taleplerine denk düşmedi.

Okumaya devam et ...

Emekli Hekim Komisyonu Sağlık Bakanlığını ziyaret etti

Ankara Tabip Odası Emekli Hekim Komisyonu, emekli hekimlerin durumunu görüşmek üzere Sağlık Bakanlığı Baş Hukuk Müşaviri ve Sağlık Politikaları Kurul üyesi Adem Keskin’i makamında ziyaret etti.

Okumaya devam et ...