ATO 3 Günlük Butik Tur Düzenledi

Ankara Tabip Odası’nın düzenlediği uçaklı butik Tunceli-Munzur-Ovacık- Kemaliye- Turu 13-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi.  

Ankara Tabip Odasının düzenlediği butik tur programı için Ankara Esenboğa Havalimanında buluşan hekimler sabahın erken saatlerinde Erzurum’a indiler.

Rehber eşliğinde düzenlenen turun başlangıç noktası Pülümür oldu. Tur programı kapsamında Pülümür ilçesi, Cemal Süreya Kültür ve Bellek Evi, Munzur Vadisi, Tunceli şehir merkezi, Tunceli Müzesi, Ağlayan Kayalar, Halvori Kayalıkları, Ovacık ilçesi, Munzur gözeleri, Pertek, Keban Barajı, Kemaliye, tekne turu ile Karanlık Kanyon, Apçağa Köyü, Harput Ulu Cami, Harput Kalesi, Onar köyü ve cem evi, Şefik Gül Kültür Evi katılımcıların gezip gördükleri yerlerden oldu. 3 gün süren turda katılımcılar Ovacık ve Eğin’deki otellerde konakladılar.

Tur sonunda Elazığ havalimanından Ankara’ya dönen katılımcılara gezi boyunca Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Mine Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Alpertan Açar da eşlik etti.